niedziela, 3 listopada 2019

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego 2019


Szanowni Państwo,

Informujemy, że w tym roku odbędzie się pierwsza edycja Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych. Olimpiada jest adresowana przede wszystkim do młodzieży o wrażliwości humanistycznej: głównie do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych. Trzy etapy zmagań Olimpijczyków z materią literacką i językową nawiązują do starożytnej idei szlachetnego współzawodnictwa, w którym ważne jest nie samo zwycięstwo, lecz droga do niego: nieustanne poszerzanie własnej wiedzy, sprawdzanie i doskonalenie własnych umiejętności, uświadamianie sobie i pokonywanie własnych ograniczeń podczas spotkań i rywalizacji z ludźmi podzielającymi te same humanistyczne pasje. Olimpiada to jednak nie tylko okazja do sprawdzenia siebie i przeżycia fascynującej przygody z literaturą i językiem, to również możliwość uzyskania wymiernych korzyści, np. zdobycie tytułu finalisty lub laureata ułatwia uczniom szkoły podstawowej drogę do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.
Najważniejsze informacje o terminach, tematach i bibliografii oraz kontakt do nowego Komitetu Okręgowego OLiJP dla województwa zachodniopomorskiego podajemy w załączniku.
Szczegółowe informacje o podstawach prawnych, regulaminie, tematach szkolnych, spisie lektur obowiązkowych, znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej www.olijpsp.pl.
Zapraszamy także do obserwowania naszego profilu na serwisie Facebook, gdzie zamieszczamy aktualne informacje.
Będziemy wdzięczni za udostępnianie informacji o Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych wśród uczniów i nauczycieli.

Załączamy wyrazy szacunku
oraz życzenia wielu sukcesów naukowych Państwu oraz Państwa Uczniom
w nowym roku szkolnym 2019/2020 –

Przewodnicząca Komitetu Okręgowego OLiJP: dr hab. Agata Zawiszewska, prof. US
Sekretarz Komitetu Okręgowego OLiJP dla szkół podstawowych: mgr Anna Roman